Douane verwerkt miljoenen berichten snel en efficiënt via Digipoort
De Douane maakt sinds 2009 gebruik van Digipoort en verwerkt hiermee maar liefst 45 miljoen berichten per jaar. Naar grote tevredenheid. Informatiemanager Elektronisch Berichten Verkeer Lup van de Bunt: Na het overwinnen van koudwatervrees bij ons en aanleverende bedrijven, heeft Logius Digipoort soepel geïmplementeerd. Alle partijen zien nu in dat dit leidt tot minder kosten en administratieve lastenverlichting voor bedrijven en overheden.
Wanneer bedrijven producten importeren en exporteren of doorvoeren, moeten ze veel gegevens aanleveren bij verschillende overheden. "Digipoort zorgt ervoor dat ze dit eenvoudig kunnen doen", vertelt Van de Bunt. Hij is informatiemanager bij de Douane en was betrokken bij de implementatie van Digipoort. "Bedrijven hoeven informatie die bestemd is voor meerdere overheidsinstellingen maar één keer aan te leveren bij Digipoort. Dit 'digitale postkantoor' zorgt ervoor dat de berichten op de juiste plek terechtkomen. Voorheen had iedere overheid een eigen digitaal postkantoor met eigen technische mogelijkheden om gegevens aan te leveren. Met Digipoort is dit gestandaardiseerd. Dat scheelt kosten voor het bedrijfsleven en overheden hoeven geen dure eigen poort meer te bouwen. Mevrouw Teunissen, voormalig directeur-generaal van de Belastingdienst, had deze voordelen in de gaten. Dankzij haar is de Belastingdienst - waaronder de Douane valt - achter de implementatie van Digipoort gaan staan."
Koudwatervrees bij bedrijven
In 2004 startten Logius en de Douane met de implementatie van Digipoort. Hiervoor zocht Logius veertig bedrijven die aan een pilot wilden deelnemen. Jaqcues de Wit, accountmanager bij Logius: "Het heeft een jaar geduurd voordat we deze veertig early adapters hadden gevonden. We moesten sommige bedrijven echt over de streep trekken. Ze dachten vaak: het aanleveren van gegevens gaat nu toch ook prima? Bedrijven waren bang dat we hun logistieke proces zouden verstoren. Uiteindelijk lukte het ons toch de bedrijven te vinden die graag wilden helpen bij deze vernieuwing. Ook zagen zij het financiële voordeel; werken met Digipoort scheelt in kosten." In 2009 is de Douane definitief overgestapt op Digipoort. De Wit: "Inmiddels zijn er rond de zevenhonderd bedrijven aangesloten."
Continuïteit logistieke proces goed gewaarborgd
Ook de Douane had aanvankelijk koudwatervrees, vertelt van de Bunt. "Het importeren van goederen is een ingewikkeld logistiek proces, waarbij de continuïteit heel belangrijk is. Als de digitale poort niet goed werkt, hebben alle logistieke schakels daar last van en kan het behoorlijk in de kosten lopen. Een vracht van achtduizend containers kan dan bijvoorbeeld niet in de haven gelost worden, terwijl er wel vrachtwagens staan te wachten om de goederen verder te vervoeren. Om dit soort situaties te voorkomen, moet de techniek dus perfect werken." De migratie naar Digipoort verliep gelukkig erg soepel. "Logius zag in dat het alles goed draaiende moest houden tijdens de implementatie. Het waarborgde de continuïteit perfect. Als er iets mis was, konden we direct overschakelen naar het oude systeem, waardoor het logistieke proces geen gevaar liep."
Efficiënte regie van Logius
Volgens Van de Bunt heeft de goede samenwerking voor een groot deel bijgedragen aan de succesvolle migratie naar Digipoort. "Logius legde bij elke stap uit waarom het die nam, de communicatie was heel goed. En we weten elkaar nog steeds prima te vinden. Ook heeft de regie van Logius perfect gefunctioneerd. Logius heeft flink achter bedrijven aan gezeten om te zorgen dat ze met Digipoort aan de slag gingen. Dit heeft geleid tot snel en betrouwbaar berichtenverkeer tussen bedrijven en overheden."
